Renée's Column: De doorbraak van Swimsafe
Een huisje aan het water, bootje erbij. Zelfs een zwembad ontbreekt niet. Héérlijk zou je zeggen. Nou, niet echt met een actieve dochter van drie en een half, die maar wat graag de waterkant onderzoekt.
Ik heb menig weekend met kloppend hart vanuit de bosjes mijn dochter in de smiezen gehouden als zij de hort op ging in de immense tuin, behorende bij dat fijne huisje met zwembad. Doodsangsten heb ik uitgestaan als ze huppelde langs de drecht, waarin je zelfs een gezonken bootje niet meer terugvindt. Laat staan een prachtig, gezond, blond wereldwonder. Nee, ontspannen zat ik daar niet, aan de Loosdrechtse plassen.
‘Zat’ zeg ik bewust, want die tijden behoren gelukkig tot het verleden. De omslag heeft alles te maken met mijn ontdekking van de Swimsafe Floatsuit. De ‘redder in nood’, zoals ik hem liefkozend noem, is een innovatief zwempak met ingebouwde schuimrubberen drijvers. De drijvers leveren voldoende drijfvermogen om kidz met een gerust hart te leren zwemmen. Onder geen beding betekent dit dat je als ouder de krant kunt gaan lezen als je kroost het water in kukelt, maar de drijvers aan de romp en nek houden het kind in elk geval met het hoofd boven water. En die gedachte geeft de burger moed & rust!
Naast het feit dat je als ouder iets meer rust in je donder hebt tijdens een dag aan het water, heeft de Swimsafe ’n in eerste instantie dus andere pré. Door middel van de Swimsafe kunnen kidz van twee tot zes zich volledig richten op het aanleren van de juiste zwemtechniek tijdens zwemlessen. Zo kunnen ze de armen en benen vrij bewegen doordat de drijvers gecentreerd zijn op het bovenlijfje en nek. Het is dan ook niet voor niets dat veel zwemscholen in Nederland, maar ook ver buiten onze landsgrenzen, inmiddels gebruik maken van dit effectieve hulpmiddel. Heeft je kind inmiddels genoeg zelfvertrouwen en zwemvaardigheid verworven, dan haal je successievelijk de drijvers uit de Swimsafe, waardoor je kind op een bepaald ogenblik ‘slechts’ het zwempak aanheeft. De Swimsafe isoleert niet alleen in het water, maar beschermt ook nog eens tegen de zon met UPF 50+. Insmeren van de door de Swimsafe beschermde huid is derhalve overbodig. Handy dandy dus.
Eerlijk is eerlijk. Ik was bang dat mijn kleine dondertje niet gecharmeerd zou zijn van een zwempak met drijvers, dat ze de gehele dag diende te dragen. Uit ervaring wist ik namelijk dat de alom bekende ‘bandjes’ ook meteen na een plons in het water ‘af’ moesten en dat het dragen van een reddingsvest tot grote consternatie kon leiden. Maar ik was onverbiddelijk en gedreven het zwempak aan te laten en waande me gerugsteund door niemand minder dan ‘The Nanny’ Jo Frost herself.
In de intro van haar boek las ik namelijk dat ze met een tweetal kidz in de speeltuin door een passerende moeder op de schouder werd getikt met het volgende compliment: “wat goed dat u uw kinderen zover krijgt hun sjaaltjes tegen de zon op het hoofd te houden !”. Ze antwoordde met een grapje in de trant van “ach, met superlijm gaat het als vanzelf!”. Maar gaf onmiddellijk de tip dat je als ouder het (‘grotere’) doel voor ogen moet houden en op basis daarvan actie moet ondernemen. In háár geval: de zon schijnt, de doekjes moeten op tegen een zonnesteek en dus zeg ik keer op keer dat ze op moeten blijven.
In mijn geval bleek het zo’n vaart niet te lopen. Mijn dochter ervoer de Swimsafe totaal niet als last. Met de Swimsafe aan, had en heeft ze immers bewegingsvrijheid en kan ze gaan en staan én zwemmen waar ze wil. Natuurlijk onder toeziend oog van mij of een andere volwassene. Feit is dat veel zwemhulpmiddelen de bewegingsvrijheid van kidz enorm belemmeren, doordat de drijvers op de verkeerde plaats zitten, namelijk de armen. In geval van de Swimsafe is dat anders, namelijk op de romp en rondom de nek. Het hoofd blijft boven water, maar de armen en benen kunnen vrijelijk bewegen. En dat is niet alleen veilig, maar ook fijn.
Los van het feit dat ik de Swimsafe als een topproduct ervaar, vind ik de instelling van de leverancier in de Benelux bewonderenswaardig. Van elke Swimsafe die via het net verkocht wordt gaat maar liefst ‘n Euro naar één van de drie geselecteerde goede doelen en datzelfde geldt voor 0,50 eurocent van verkopen in shops. De geselecteerde goede doelen zijn:
- Stichting Kika (www.KiKa.nl)
- Stichting Papageno (www.st-papageno.nl)
- Bartiméus (www.Bartimeus.nl)
Nou kon ik in mijn handjes knijpen, want nadat ik het product had ontvangen en uitvoerig had laten ‘testen’ door mijn eigen ‘zorgvuldig’ geselecteerde testpanel, mijn héérlijke dochter, mocht ik de Swimsafe introduceren bij tal van Bekende Nederlanders. Ook zij ontvingen de Swimsafe onder luid gejuich. Want wie wil er zijn kind nou niet op de meest veilige en praktische manier kennis laten maken met het water an sich, het zwemmen én alle lol die je daaraan kunt beleven?
Een ding staat vast. Allemaal gingen ze ‘om’ waar het de Swimsafe betreft.
Zo stelt Anouk Smulders het volgende “Kijk dit noem ik nou echt een stoer zwempak,we noemen het nu al het haaienpak alsof het om onze eigen Olympisch kampioen gaat! Ziet er heel degelijk en veilig uit. Met de kerst wordt hij getest in de Caribische zee. Max zal ongetwijfeld de show stelen in z"n stoere en veilige "haaienpak".
James, het zoontje van Annemieke Verdoorn is ook een trotse eigenaar van de Swimsafe. ""Wat een geweldig zwempak, mijn zoontje James heeft er 6 weken in gezwommen,en vond zichzelf erg stoer, en ik het vooral heel veilig,!", aldus Annemieke.
Ook tv-presentatrice Inge Diepman is inmiddels fervent aanhangster van de Swimsafe. “Ik kreeg nog les met zo’n kurkketting om mijn middel, die alleen mijn billen omhoog hield.. De rest moest zich maar redden. Laat staan dat ik er nog leuk uitzag. Dat is wel anders met de Swimsafe. Mijn zoon is een stoere bink met zijn (ver)brede borstkas en smalle heupen. Hij is erg trots op zijn pak en het beperkt hem niet in zijn bewegingsvrijheid. Na 2 weken zonvakantie maakt onze 2 ½ jarige al de nodige zwembewegingen met benen en handen. Het heeft hem vertrouwder gemaakt in het water. Bovendien is het warm als het water koud is en biedt het bescherming tegen de zon als het heet is.”
Guus Meeuwis zegt: “Het zwempakje is nu nog te groot voor onze zoon, maar ik weet zeker dat hij en wij daar straks veel plezier van gaan krijgen. Een veilig gevoel in een cool ontwerp! En nog bescherming tegen de zon ook. Zomer kom maar op!”
De favoriete visagiste van tal van BN’ners, Annemiek Bohnen, moeder van twee heerlijke knulletjes, is inmiddels óók een groot fan. “Toen ik de Swimsafe uitpakte werd ik al meteen blij. Het is qua uiterlijk net een wetsuit, maar dankzij het ritsje op de rug is ‘ie naast stoer ook heel veilig (ze kunnen ‘m zelf namelijk niet uittrekken).
Wij wonen aan zwemwater en dus is het pak een uitkomst! Het is veilig, comfortabel en álle buurkindjes waren jaloers op zo"n stoer pak. Mijn zoon banjerde er hele dagen in rond, en kreeg het niet koud omdat het pak gemaakt is van een dunne stof die snel droogt!”
Sonja Silva zegt stralend “Ik heb mijn hele jonge leven aan wedstrijd zwemmen gedaan en ben dan ook een echte waterrat. Echt verbaasd was ik niet toen mijn zoontje Damian dat ook bleek te zijn. Ben met hem begonnen toen hij 6 weken was. Iedere week baby zwemmen. Het enige wat hem niet lukte was los drijven. Tot ik op vakantie in Spanje de Swimsafe bij hem aan deed. Hij kreeg ineens vertrouwen in zichzelf en dreef los! De eerste paar keer vond hij het nog een beetje eng, maar nu springt hij gewoon zelf in het water! Mama supertrots natuurlijk! En hij zelf ook!”
Maar that’s not all, ook Sol, het zoontje van Jasmine Sendar is een Swimsafe drager in spé. “de Swimsafe gaat zeker mee als we weer op vakantie gaan naar Curaçao. En hij gaat ook aan, als Sol zwemles krijgt van zijn oma…”
Ik moet je zeggen dat ik niet verbaasd was over alle uiterst positieve reacties van de door mij en Swimsafe verwende BN’ners. Ook Xander de Buisonjé is blij met de Swimsafe voor Sem. “Het is dé ideale manier om die monsterlijke zwembandjes te vervangen en je kind vol vertrouwen te water te laten gaan.”
Vivian Ewbank, moeder van haar práchtige dochter Day, ziet het al helemaal voor zich. “Het is een geruststellend gevoel als je kindje aan de rand van het zwembad of op het strand loopt met een Swimsafe aan!”.
Ook Leontine Borsato is als moeder van 3 kinderen blij met de Swimsafe.”Nu kan Jada lekker dollen met haar twee oudere broers in en om het water en kijk ik met een gerust hart toe…”.
Het lijkt me duidelijk, de Swimsafe verovert de harten van bekende en minder bekende Nederlanders. En dat is niet meer dan terecht!
