Imps&Elfs: kindermode schrijft geschiedenis
De modeshow van het populaire kinderlabel Imps & Elfs droeg de titel “History in the making”. Een goed gekozen naam: ze hebben al meer dan 10 jaar ervaring in het maken van kinderkleding die het kind nog kind laat zijn. Voeg daar hun grote voorliefde voor jeans aan toe en inderdaad :geschiedenis wordt geschreven.
Percy Irausquin en Mart Visser kunnen er een puntje aan zuigen. De creativiteit die tentoon werd gespreid tijdens de modeshow van Imps & Elfs was niet te overtreffen. De muziek donderde door de zaal die gevuld was met belangstellenden, inkopers en trotse ouders. De kids ‘verkleed’ als konijntjes werden uit dozen ‘on the runway’ getoverd en het succes was reeds vanaf het begin van de show enorm.
Mijn dochter en ik keken onze ogen uit. Het kon ons niet lang genoeg duren! Op zich niet verwonderlijk dat een merk zo eigenzinnig en krachtig als Imps&Elfs, zo’n creatieve show weet neer te zetten. De kleding op zich staat al bol van de creativiteit, ook al zijn de ontwerpen terughoudend en sober en perfect afgestemd op het kind en zijn/haar lijfje.
De show werd gehouden ter introductie van hun jeans lijn, die alle verwachtingen van mij overtrof. Skinny jeans zijn niet langer voorbehouden aan de hippe mama’s in de Randstad. Ook de kids kunnen nu ‘stylisch verantwoord’ het schoolplein op. Want de jeans, verkrijgbaar in zwart en wit en vanzelfsprekend verschillende blauw varianten, staan niet alleen uber hip, ze zitten ook letterlijk als gegoten. Maar ook de baggy jeans zie je terug in deze collectie. Verrassingselementen, daar zijn kidz dol op, vandaar ook dat de 6-Pocket jeans een geheim zakje heeft voor dingen die je liever voor jezelf houdt.
De jeanscollectie wordt aangevuld met stoere T-shirtjes met een nostalgische reclameprint. Op het label kunnen verschillende namen worden ingevuld, als het shirt dan wordt doorgegeven schrijft het zijn eigen geschiedenis. History in the making, dus. Voeg daar guitige bloesjes, vestjes en hier en daar een koket jeansjurkje aan toe en je valt stil van bewondering voor wat ‘simplicity’ kan doen voor het kind. Je ziet kinderkleding niet langer als versiersel van je allerliefste, je kind is één met de kleding. En dat komt de bewegingsvrijheid ten goede, zoals je zult begrijpen.
Imps&Elfs (staat voor lief & stout, maar het liefst allebei) is één van de labels die vallen onder de overkoepelende organisatie made-by. Dat zet zich in voor bewust geproduceerde én gekochte mode. Want het kledingstuk dat jij voor je kindje koopt is door veel meer handen gegaan dan alleen die van jou! Elk item van Imps&Elfs heeft dus al een hele geschiedenis achter de rug voordat het uiteindelijk in de winkel ligt. Waar een kledingstuk precies is geweest, valt na te gaan door de bijbehorende track&trace code in te tikken op internet. Dat is leuk en leerzaam, maar hierdoor wil Imps&Elfs ook laten zien dat ze niets te verbergen hebben. Imps&Elfs is kinderarbeidvrij en gemaakt van biologisch katoen.
Imps&Elfs kids is er in de maten 92-128
Girls, vanaf € 59,95
Boys, vanaf € 59,95
Meer informatie? info@imps-elfs.nl, www.imps-elfs.nl en http://www.made-by.org/.
